Carlos Silva Jr.Lubbock Avalanche-Journal
District 2-6A
Team Overall District
Odessa High 2-0 0-0
Midland High 2-0 0-0
Odessa Permian 2-0 0-0
Midland Legacy 1-1 0-0
Frenship 1-1 0-0
San Angelo Central 1-1 0-0
Last week's results: Frenship 36, Lubbock-Cooper 33, Midland High 27; Coronado 21, Odessa Permian 41; Hewitt Midway 20, Tascosa 48; Midland Legacy 27, San Angelo Central 52; El Paso Montwood 49, Odessa High 49; El Paso Americas 27
District 2-5A Division I
Team Overall District
Amarillo Caprock 2-0 0-0
Amarillo Tascosa 2-0 0-0
Coronado 1-1 0-0
Lubbock-Cooper 1-1 0-0
Abilene High 1-1 0-0
Amarillo High 0-2 0-0
Monterey 0-2 0-0
Last week's results: Abilene High 14, Abilene Cooper 10; Midland High 27, Coronado 21; Rio Rancho Cleveland (N.M.) 47, Amarillo High 30; Abilene Wylie 30, Monterey 0; Caprock 23, Palo Duro 3; Frenship 36, Lubbock-Cooper 33; Tascosa 48, Midland Legacy 27
District 2-5A Division II
Team Overall District
Wichita Falls Rider 2-0 0-0
Abilene Wylie 2-0 0-0
Lubbock High 1-1 0-0
Plainview 1-1 0-0
Abilene Cooper 0-2 0-0
Palo Duro 0-2 0-0
Last week's results: Abilene High 14, Abilene Cooper 10; Big Spring 51, Lubbock High 26; Abilene Wylie 30, Monterey 0; Pampa 25, Plainview 21; Caprock 23, Palo Duro 3; Wichita Falls Rider 30, Decatur 24
District 2-4A Division I
Team Overall District
Andrews 2-0 0-0
San Angelo Lake View 2-0 0-0
Estacado 1-1 0-0
Big Spring 1-1 0-0
Brownwood 1-1 0-0
Last week's results: Andrews 59, Monaghan's 29; Brownwood 55, Marble Falls 16; Big Spring 51, Lubbock High 26; Dumas 34, Estacado 7; San Angelo Lake View 39, Sweetwater 25
District 2-4A Division II
Team Overall District
Perryton 1-1 0-0
Seminole 1-1 0-0
Borger 1-1 0-0
Canyon West Plains 0-2 0-0
Levelland 0-2 0-0
Last week's results: Borger 26, Amarillo River Road 14; Snyder 21, Levelland 7; Greenwood 28, Canyon West Plains 18; Canyon 49, Perryton 27; Shallowater 40, Seminole 27
District 3-4A Division II
Team Overall District
Snyder 2-0 0-0
Wichita Falls Hirschi 2-0 0-0
Graham 1-1 0-0
Midland Greenwood 1-1 0-0
Sweetwater 0-2 0-0
Last week's results: Springtown 35, Graham 13; Snyder 21, Levelland 7; Greenwood 28, Canyon West Plains 18; San Angelo Lake View 39, Sweetwater 25; Wichita Falls Hirschi 37, Brock 30
District 1-3A Division I
Team Overall District
Brownfield 2-0 0-0
Denver City 1-1 0-0
Kermit 0-2 0-0
Lamesa 0-2 0-0
Slaton 0-2 0-0
Last week's results: Brownfield 35, Tulia 7; Crane 32, Kermit 23; Littlefield 33; Denver City 14; Muleshoe 41, Lamesa 14; Abernathy 48, Slaton 8
District 2-3A Division I
Team Overall District
Bushland 2-0 0-0
Shallowater 2-0 0-0
Amarillo River Road 1-1 0-0
Muleshoe 1-1 0-0
Dalhart 0-1 0-0
Last week's results: Borger 26. Amarillo River Road 14; Dalhart was open; Bushland 47, Canadian 21; Muleshoe 41, Lamesa 14; Shallowater 40, Seminole 27
District 4-3A Division II
Team Overall District
Idalou 2-0 0-0
Littlefield 2-0 0-0
Stanton 1-1 0-0
Abernathy 1-1 0-0
Coahoma 1-1 0-0
Roosevelt 0-2 0-0
Last week's results: Abernathy 48, Slaton 8; Littlefield 33, Denver City 14; Coahoma 31, Sonora 27; Hawley 33, Roosevelt 0; Idalou 14, New Deal 9; Merkel 14, Stanton 0
District 1-2A Division I
Team Overall District
Farwell 2-0 0-0
Panhandle 2-0 0-0
Stratford 2-0 0-0
Stinnett West Texas 1-1 0-0
Amarillo River Road 0-2 0-0
Sanford-Fritch 0-2 0-0
Last week's results: Boys Ranch 34, Highland Park 33; Spearman 48, Sanford-Fritch 6; Farwell 7, Vega 6; Shamrock 44, West Texas 6; Panhandle 21, Friona 20; Stratford 41, Sunray 21
District 2-2A District I
Team Overall District
Floydada 2-0 0-0
Olton 2-0 0-0
Sundown 1-0 0-0
New Deal 0-2 0-0
Post 0-2 0-0
Tahoka 0-2 0-0
Last week's results: Sundown was open; Floydada 46, Lockney 6; Forsan 41, Post 15; Idalou 14, New Deal 9; Olton 47, Dimmitt 16; Sudan 36, Tahoka 12
District 3-2A Division II
Bovina 1-1 0-0
Crosbyton 1-1 0-0
Hale Center 1-1 0-0
Lockney 0-2 0-0
Ralls 1-1 0-0
Sudan 1-1 0-0
Lockney 0-2 0-0
Last week's results: Bovina 26, Seagraves 20; Floydada 46, Lockney 6; Crosbyton 18, Morton 12; Ralls 24, Smyer 18; Hale Center 8, Plains 6; Sudan 36, Tahoka 12
District 4-2A Division II
Morton 1-1 0-0
Plains 1-1 0-0
Seagraves 1-1 0-0
Smyer 1-1 0-0
New Home 1-1 0-0
Ropes 0-2 0-0
Last week's results: Crosbyton 18, Morton 12; Eunice, N.M. 33, Ropes 12; New Home 50, Colorado City 13; Bovina 26, Bovina 20; Hale Center 8, Plains 6; Ralls 24, Smyer 18
District 2-1A Division I
Claude 2-0 0-0
Nazareth 2-0 0-0
Wildorado 1-1 0-0
Happy 1-1 0-0
Last week's results: Claude 70, Hedley 46; Nazareth 67, Hart 6; Happy 64, Follett 14; Benjamin 74. Wildorado 0
District 3-1A Division I
Kress 1-1 0-0
Lorenzo 1-1 0-0
Springlake-Earth 0-2 0-0
Anton 1-1 0-0
Petersburg 1-1 0-0
Springlake-Earth 0-2 0-0
Last week's results: White Deer 66, Anton 16; Guthrie 34, Lorenzo 19; Whitharral 60, Dress 38; Petersburg 74, Wellman-Union 14; Turkey Valley 46, Springlake-Earth 13
District 4-1A Division I
Knox City 2-0 0-0
Spur 1-1 0-0
Vernon Northside 1-1 0-0
Turkey Valley 1-1 0-0
Last week's results: Knox City 60, Motley County 12; Turkey Valley 46, Springlake-Earth 13; Irion County 83, Spur 36; Lingleville 56, Vernon Northside 6
District 5-1A Division I
Meadow 1-1 0-0
O'Donnell 1-1 0-0
Whiteface 1-1 0-0
Wellman-Union 0-2 0-0
Last week's results: Borden County 62, Meadow 14; Petersburg 74, Wellman-Union 14; O'Donnell 54, Lenorah Grady 26; Whiteface 44, Grandfalls-Royalty 0
District 7-1A Division I
Borden County 2-0 0-0
Garden City 2-0 0-0
Rankin 2-0 0-0
Sands 0-2 0-0
Grady 0-2 0-0
Last week's results: Robert Lee 36, Sands 28; Garden City 54, Menard 8; Borden County 62, Meadow 14; O'Donnell 54, Grady 26; Rankin 58, Imperial Buena Vista 8
District 2-1A Division II
Amherst 2-0 0-0
Whitharral 2-0 0-0
Cotton Center 0-2 0-0
Hart 0-2 0-0
Lazbuddie 0-2 0-0
Last week's results: Amherst 64, Groom 27; Nazareth 67. Hart 6; Christ The King 50, Cotton Center 0; Loop 72, Lazbuddie 44; Whitharral 60, Kress 38
District 4-1A Division II
Loop 2-0 0-0
Klondike 1-1 0-0
Southland 1-1 0-0
Dawson 1-1 0-0
Wilson 0-2 0-0
Last week's results: Jayton 48, Klondike 42; Aspermont 72, Southland 55; Loop 72, Lazbuddie 44; Darrouzett 43, Welch Dawson 20; Patton Springs 41, Wilson 27
District 5-1A Division II
Aspermont 2-0 0-0
Patton Springs 1-1 0-0
Guthrie 1-1 0-0
Jayton 1-1 0-0
Motley County 0-2 0-0
Last week's results: Patton Springs 41, Wilson 27; Guthrie 34, Lorenzo 19; Aspermont 72, Southland 55; Jayton 48, Klondike 42; Knox City 60, Motley County 12
District 6-1A Division II
Benjamin 2-0 0-0
Paducah 2-0 0-0
Chillicothe 1-0 0-0
Crowell 0-2 0-0
Harrold 0-2 0-0
Last week's results: Benjamin 74, Wildorado 0; Loraine 56, Crowell 8; Chillicothe was open; Knox City JV 21, Harrold 13; Paducah 46, Silverton 39
TAPPS District I Division III
Fort Worth Lake Country 2-0 0-0
Arlington Pantego Christian 1-1 0-0
Arlington Grace Prep 1-1 0-0
Trinity Christian 1-1 0-0
Willow Park Trinity Christian 1-1 0-0
Colleyville Covenant Christian 0-2 0-0
Last week's results: Grace Prep 33, Fort Worth Southwest Christian 28; Lake Country 49, Plano John Paul II 14; Fort Worth Trinity Christian 53, Pantego Christian 18; Trinity Christian 34, Clarendon 6; Dallas Covenant 37, Covenant Christian 12; Willow Park Trinity Christian 21, Waco Reicher 13
TAPPS District I Division IV
Dallas First Baptist Academy 1-0 0-0
Lubbock Christian 2-0 0-0
Muenster Sacred Heart 2-0 0-0
Fort Worth Temple Christian 2-0 0-0
Weatherford Christian 2-0 0-0
Mercy Culture Prep 0-2 0-0
Tyler T.K. Gorman 0-2 0-0
Waco Reicher 0-2 0-0
Last week's results: Dallas First Baptist Academy 49, McKinney Christian 28; Muenster Sacred Heart 50, Era 30; Fort Worth Temple Christian 47, Dallas HSAA 27; Austin St. Dominic Save 1454, Tyler T.K. Gorman 14; Lubbock Christian 28, Wellington 24; Willow Park Trinity Christian 21, Waco Reicher 13; Founders Classical Academy 35, Mercy Culture Prep 14; Weatherford Christian 76, New Braunfels Christian 21
TAPPS 6-Man District I Division III
Christ the King 1-1 0-0
Kingdom Prep 1-1 0-0
Midland Holy Cross 0-1 0-0
Wichita Falls Christian 1-1 0-0
Last week's results: Christ the King 50, Cotton Center 0; Midland Holy Cross was open; Kingdom Prep 52, Roby 2; Wichita Falls Christian 35, Forestburg 13